KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15597282
nr 1559 7282
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Venedig. Signerad. Olja på pannå, 41x30 cm, yttermått inklusive ram: 53x44 cm, och 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 augusti 2023
kl 20:16:10
23/8 19:12:55
100 kr
23/8 23:33:11